Studio

Tetovací studio 4Tattoo, které se nachází v centru Starého Města, začalo své působení v roce 2010. Jsme profesionální tetovací studio zabývající se tvorbou vlastních originálních motivů. Pokud ale máte své vysněné tetování pouze v hlavě nebo jen skicu na papíru, je samozřejmostí, že Vám rádi motiv překreslíme do finální podoby. Naše studio Vám nabízí vše – od poradenské činnosti ohledně výběru motivu až po jeho vlastní provedení.

Tetování

Jsme profesionální tetovací studio se zaměřením hlavně na černobílé a stínované tetování. Provádíme ale také i tetování barevné, předělávky, opravy starých tetování a poradenství v této oblasti. K tetování používáme pouze vybavení na špičkové úrovni, které odebíráme jen od autorizovaných dealerů. Dodržujeme hygienu a bezpečnost práce na nejvyšší úrovni, proto používáme pouze jednorázové sterilní jehly a gripy, které jsou vybalovány přímo před zákazníkem. Používáme barvy značek Silverback, Atomic, Ethernal a Intenze. Všechny barvy byly testovány a schváleny pro použití v ČR a EU.

Cena a objednání

Pokud máte zájem o provedení tetování v našem studiu, tak je nutná osobní návštěva, při níž se složí záloha 500 Kč a poté se zákazník dohodne na termínu s tatérem. Konečná cena tetování bude ponížena o zmíněnou zálohu. Po domluvě je možnost zaslání zálohy na náš účet. Bez řádné omluvy minimálně jeden den před termínem tetování záloha propadá. Celková cena je určena tatérem po domluvě s každým zákazníkem po upřesnění detailů, velikosti a umístění tetování. Minimální cena tetování je 2.000 Kč.

Vaše rozhodnutí

Nechat se tetovat, je rozhodnutí, které se nedělá zrovna lehce a poznamená Vaše tělo na celý život. Mnoho lidí přichází do tetovacího studia bez jakéhokoliv nápadu, co by vlastně chtěli. Jejich jedinou touhou je hlavně mít něco na sobě. A my, tatéři, předpokládáme, že veřejnost není dostatečně informována v oblastech procedur, praktik a nejvíce důležité etiky profesionálního tetování. Nejdůležitejší je naučit se vyhledat studio a tatéra, který nejlépe uspokojí Vaše potřeby.

Nejdříve se musíte rozhodnout , co vlastně chcete umístnit na svoje tělo. To je úplně nejdůležitější rozhodnutí. Pamatujte, že Vás bude doprovázet celý život. Kvalitní studia mají k dispozici katalogy, fotoalba a časopisy, které Vám pomohou s vytvářením vlastní myšlenky pro konečnou podobu budoucího tetování. Není nic špatného na tom, vybrat si jednoduchý motiv, protože i jednoduchý motiv může být dopracován k úplně originální podobě. Účelem rozhodnutí nechat se tetovat má být vyjádření své individuality. Kopírovat proto již jiné práce by mělo být důkladně zvažováno.Tatér by měl umět poradit o vhodnosti umístění, velikosti a barevnosti motivu. Je vhodné pečlivě zvážit jeho doporučení, protože on už za léta praxe ví, co bude vypadat dobře a co špatně.Správný tatér musí mít dobré znalosti ohledně desinfekčních a sterilizačních technik a procedur. Vedle důležitosti plně uspokojit Vaše požadavky ohledně motivu, musí být u něj také na první místě Vaše zdraví a bezpečí.Pamatujte, že je rozdíl mezi jehlami, které jsou jednou použité a jehlami které jsou použity víckrát. Kvalitní studia používají na každého zákazníka nové jehly a to nejen z důvodu hygieny, ale i z důvodu jejich opotřebení. Rozdíl pravděpodobně bude v ceně tetování. Kvalitní profesionální vybavení je ale velmi drahé a cena může odpovídat kvalitě tetování a zkušenostem tatéra.

Pro lidi s tmavším odstínem pleti (vyšší obsah pigmentu): poslouchejte tatéra. On ví, které barvy a motivy budou vhodné pro tento typ pleti. Není na tom nic zavádějícího, jde jen o to Vás informovat, že něco bude vypadat lépe a něco hůře. A také jde o to, abyste neodcházeli nespokojeni.

Profesionalita není arogance! Tetování je tatéry považováno za tajný druh umění. Jsou zde morální a etické kodexy, ve kterých se nedají dělat ústupky. Jestliže jste nerozhodní v tom, co vlastně chcete, můžete být požádáni, abyste více přemýšleli o svém budoucím tetování a návštěvu studia opakovali později. Jestliže se rozhodujete jen na základě ceny, může Vám být doporučeno zvážit své rozhodnutí tetovat se.

Profesionální tatér vkládá do vytváření tetování srdce a duši bez ohledu na to, jak velké tetování je. Vy, jako zákazníci, se musíte cítit se svým tatérem a jeho prostředím spokojeně. Navštivte co nejvíc tattoo studií. Rozhlédněte se a zvažte, co vše Vám může každé studio nabídnout a potom si teprve vybírejte. Vaše konečné rozhodnutí má být učiněno na základě vlastních poznatků a dojmů a zkušeností a ne na základě něčeho, co je dobré pro někoho jiného! Tato cesta Vám zajistí nejen kvalitní uměleckou práci, estetické a čisté podmínky, ale i pozitivní zkušenosti, které si s sebou ponesete navždy!

Péče o nové tetování

Je mnoho způsobů jak se starat o nové tetování a všechny Vás přivedou ke stejnému cíli. Správná péče o tetování je velmi důležitým článkem k pěknému a kvalitnímu tetování. Každý způsob má nějaké výhody a nevýhody. Naše metoda je prověřená mnohaletou praxí v tattoo byznysu a je odzkoušená na našich vlastních tělech. Netvrdíme, že je naše metoda ta jediná správná a nejlepší, ale tvrdíme, že ji používáme pro ošetřování tetování na sobě samých. A to k naší plné spokojenosti.

  1. Ochrannou fólii, nebo bandáž (není nezbytná) odstraňte po 2 - 6 hodinách a tetování omyjte tekoucí vodou nebo desinfenkčním mýdlem. Nejde-li ochranná bandáž lehce odstranit, nejdříve ji namočte. Po umytí tetování osušte čistým ručníkem nebo ubrouskem. Vše provádějte čistýma rukama z důvodu zabránění infekce. Ve výjimečném případě můžete bandáž ponechat i déle, ale nikdy ne déle než 12 hodin.
  2. Po osušení doporučuji ponechat tetování několik dlaších hodin v klidu, nejlépe přes noc, jen překryté čistým oděvem. Tetování si během té doby vytvoří ochrannou vrstvu a nebude tak citlivé v následujících dnech. Ráno tetování znovu omyjte a po osušení opatrně potřete slabou vrstvou hojivého krému (několik druhů je možné zakoupit přímo ve studiu) a opakujte to 2x - 4x denně.
  3. Tetování nesmíte mazat příliš mnoho, mohlo by to způsobit mokvání (to je celkem problém), výskyt vyrážky či pupínků (což není nic vážného). V případě mazání méně znamená více! Jde hlavně o to, aby se do tetování dostaly hojivé látky obsažené v krému. Ale pozor! Nemazat je taky problém! Pokud zapomenete a tetování jeden den nenamažete, dojde k vyschnutí a to může způsobit předčasné popraskání stroupků což tetování nesvědčí. Tetování natírejte krémem přibližně jeden týden.
  4. Na tetování se mohou, ale nemusí vytvořit stroupky. Neloupat a neškrábat! V druhém a třetím týdnu natírejte tetování už jen ráno a večer výživným pleťovým krémem (doporučujeme s vitamínem E), dokud nedojde k úplné regeneraci pokožky.
  5. První týden se vyvarujte koupání, sauny, slané vody a náročných sportovních aktivit. Po dobu 24 hodin po dokončení tetování nepožívejte alkoholické nápoje. Omezte jejich požívání i po dobu léčebného procesu. Hygienu dodržujte jen krátkým osprchováním a tetování namáčejte co nejméně. Vyvarujte se opalování (i v soláriu) alespoň na dobu 30 dnů. Raději ale i více, vnitřní zhojení narušené pokožky může trvat až několik měsíců.
  6. Vemte na vědomí, že působením času, UV zářením a stárnutím pokožky může dojít na tetování ke změnám. Starejte se proto o tetování pravidelným používáním pleťových krémů obsahujících vitamín E.
  7. PAMATUJTE! Opalování poškozuje Vaše tetování. Neopalujte ho, i po zahojení je nutno ho chránit opalovacím krémem se silným UV faktorem!

Permanentní make-up 

Permanentní make-up neboli mikropigmentace je metoda dlouhodobého líčení, při které se do povrchní vrstvy pokožky implementují barevné pigmenty. V přirozenosti tkví krása permanentního make-upu. Dobře udělaného permanentu si nevšimnete, pokud ano, není dobře proveden. Ve studiu provádíme permanentní make-up jen na vysoké úrovni díky použití barev, které splňují vysoké požadavky na bezpečnost v rámci ČR a EU, také tetovací strojek Dragonfly, který umožňuje přesné vpichy oproti běžným kosmetickým přístrojům.

Úkony permanentního make-upu

  • Obočí - permanentním make-upem se upravuje šířka, délka i barva obočí. Chybějící obočí je možné kompletně vykreslit vláskovou metodou.
  • Oční linky - permanentní make-up zvýrazňuje oči a definuje jejich tvar. Kontura očí dá vyniknout jejich kráse.
  • Rty - permanentní konturou, stínováním či barevnou výplní lze docílit plné rty, zlepšení tvaru, potlačení jejich asymetrie nebo doplnit ztrácející se retní červeň.

Celkový úkon většinou vyžaduje dvě sezení v rozmezí 28 dní. Výhoda tohoto postupu spočívá v tom, že zjistíme, jak pokožka reaguje na aplikovaný pigment a na základě toho můžeme při korekci změnit odstín, tvar, barvu ztmavit nebo zesvětlit.

Blednutí pigmentů

Přirozeným procesem rohovatěním kůže se barvivo z pleti postupně vytrácí. Tento proces se nazývá časová ztráta barev a trvá asi 3 - 5 let. Poté má klientka možnost volby - buď zákrok podstoupí znovu s přihlédnutím k novým trendům, s ohledem na přirozené stárnutí pokožky, měnící se proporce v obličeji apod. nebo od něj upustí bez jakýchkoliv následků.

Ceník

Obočí 4.000 Kč
Horní oční linky 2.000 Kč
Dolní oční linky 2.000 Kč
Oboje oční linky 3.500 Kč
Rty kontura a výplň
4.000 Kč