Studio

Tetovací studio 4Tattoo, které se nachází v centru Starého Města, začalo své působení v roce 2010. Jsme profesionální tetovací studio zabývající se tvorbou vlastních originálních motivů. Pokud ale máte své vysněné tetování pouze v hlavě nebo jen skicu na papíru, je samozřejmostí, že Vám rádi motiv překreslíme do finální podoby. Naše studio Vám nabízí vše – od poradenské činnosti ohledně výběru motivu až po jeho vlastní provedení.

Tetování

Jsme profesionální tetovací studio se zaměřením hlavně na černobílé a stínované tetování. Provádíme ale také i tetování barevné, předělávky, opravy starých tetování a poradenství v této oblasti. K tetování používáme pouze vybavení na špičkové úrovni, které odebíráme jen od autorizovaných dealerů. Dodržujeme hygienu a bezpečnost práce na nejvyšší úrovni, proto používáme pouze jednorázové sterilní jehly a gripy, které jsou vybalovány přímo před zákazníkem. Používáme barvy značek Silverback, Atomic, Ethernal a Intenze. Všechny barvy byly testovány a schváleny pro použití v ČR a EU.

Cena a objednání

Pokud máte zájem o provedení tetování v našem studiu, tak je nutná osobní návštěva, při níž se složí záloha 500 Kč a poté se zákazník dohodne na termínu s tatérem. Konečná cena tetování bude ponížena o zmíněnou zálohu. Po domluvě je možnost zaslání zálohy na náš účet. Bez řádné omluvy minimálně jeden den před termínem tetování záloha propadá. Celková cena je určena tatérem po domluvě s každým zákazníkem po upřesnění detailů, velikosti a umístění tetování. Minimální cena tetování je 1.000 Kč.

Vaše rozhodnutí

Nechat se tetovat, je rozhodnutí, které se nedělá zrovna lehce a poznamená Vaše tělo na celý život. Mnoho lidí přichází do tetovacího studia bez jakéhokoliv nápadu, co by vlastně chtěli. Jejich jedinou touhou je hlavně mít něco na sobě. A my, tatéři, předpokládáme, že veřejnost není dostatečně informována v oblastech procedur, praktik a nejvíce důležité etiky profesionálního tetování. Nejdůležitejší je naučit se vyhledat studio a tatéra, který nejlépe uspokojí Vaše potřeby.

Nejdříve se musíte rozhodnout , co vlastně chcete umístnit na svoje tělo. To je úplně nejdůležitější rozhodnutí. Pamatujte, že Vás bude doprovázet celý život. Kvalitní studia mají k dispozici katalogy, fotoalba a časopisy, které Vám pomohou s vytvářením vlastní myšlenky pro konečnou podobu budoucího tetování. Není nic špatného na tom, vybrat si jednoduchý motiv, protože i jednoduchý motiv může být dopracován k úplně originální podobě. Účelem rozhodnutí nechat se tetovat má být vyjádření své individuality. Kopírovat proto již jiné práce by mělo být důkladně zvažováno.

Tatér by měl umět poradit o vhodnosti umístění, velikosti a barevnosti motivu. Je vhodné pečlivě zvážit jeho doporučení, protože on už za léta praxe ví, co bude vypadat dobře a co špatně.

Správný tatér musí mít dobré znalosti ohledně desinfekčních a sterilizačních technik a procedur. Vedle důležitosti plně uspokojit Vaše požadavky ohledně motivu, musí být u něj také na první místě Vaše zdraví a bezpečí.

Pamatujte, že je rozdíl mezi jehlami, které jsou jednou použité a jehlami které jsou použity víckrát. Kvalitní studia používají na každého zákazníka nové jehly a to nejen z důvodu hygieny, ale i z důvodu jejich opotřebení. Rozdíl pravděpodobně bude v ceně tetování. Kvalitní profesionální vybavení je ale velmi drahé a cena může odpovídat kvalitě tetování a zkušenostem tatéra.

Pro lidi s tmavším odstínem pleti (vyšší obsah pigmentu): poslouchejte tatéra. On ví, které barvy a motivy budou vhodné pro tento typ pleti. Není na tom nic zavádějícího, jde jen o to Vás informovat, že něco bude vypadat lépe a něco hůře. A také jde o to, abyste neodcházeli nespokojeni.

Profesionalita není arogance! Tetování je tatéry považováno za tajný druh umění. Jsou zde morální a etické kodexy, ve kterých se nedají dělat ústupky. Jestliže jste nerozhodní v tom, co vlastně chcete, můžete být požádáni, abyste více přemýšleli o svém budoucím tetování a návštěvu studia opakovali později. Jestliže se rozhodujete jen na základě ceny, může Vám být doporučeno zvážit své rozhodnutí tetovat se.

Profesionální tatér vkládá do vytváření tetování srdce a duši bez ohledu na to, jak velké tetování je. Vy, jako zákazníci, se musíte cítit se svým tatérem a jeho prostředím spokojeně. Navštivte co nejvíc tattoo studií. Rozhlédněte se a zvažte, co vše Vám může každé studio nabídnout a potom si teprve vybírejte. Vaše konečné rozhodnutí má být učiněno na základě vlastních poznatků a dojmů a zkušeností a ne na základě něčeho, co je dobré pro někoho jiného! Tato cesta Vám zajistí nejen kvalitní uměleckou práci, estetické a čisté podmínky, ale i pozitivní zkušenosti, které si s sebou ponesete navždy!

Péče o nové tetování

Je mnoho způsobů jak se starat o nové tetování a všechny Vás přivedou ke stejnému cíli. Správná péče o tetování je velmi důležitým článkem k pěknému a kvalitnímu tetování. Každý způsob má nějaké výhody a nevýhody. Naše metoda je prověřená mnohaletou praxí v tattoo byznysu a je odzkoušená na našich vlastních tělech. Netvrdíme, že je naše metoda ta jediná správná a nejlepší, ale tvrdíme, že ji používáme pro ošetřování tetování na sobě samých. A to k naší plné spokojenosti.

  1. Ochrannou fólii, nebo bandáž (není nezbytná) odstraňte po 2 - 6 hodinách a tetování omyjte tekoucí vodou nebo desinfenkčním mýdlem. Nejde-li ochranná bandáž lehce odstranit, nejdříve ji namočte. Po umytí tetování osušte čistým ručníkem nebo ubrouskem. Vše provádějte čistýma rukama z důvodu zabránění infekce. Ve výjimečném případě můžete bandáž ponechat i déle, ale nikdy ne déle než 12 hodin.
  2. Po osušení doporučuji ponechat tetování několik dlaších hodin v klidu, nejlépe přes noc, jen překryté čistým oděvem. Tetování si během té doby vytvoří ochrannou vrstvu a nebude tak citlivé v následujících dnech. Ráno tetování znovu omyjte a po osušení opatrně potřete slabou vrstvou hojivého krému (několik druhů je možné zakoupit přímo ve studiu) a opakujte to 2x - 4x denně.
  3. Tetování nesmíte mazat příliš mnoho, mohlo by to způsobit mokvání (to je celkem problém), výskyt vyrážky či pupínků (což není nic vážného). V případě mazání méně znamená více! Jde hlavně o to, aby se do tetování dostaly hojivé látky obsažené v krému. Ale pozor! Nemazat je taky problém! Pokud zapomenete a tetování jeden den nenamažete, dojde k vyschnutí a to může způsobit předčasné popraskání stroupků což tetování nesvědčí. Tetování natírejte krémem přibližně jeden týden.
  4. Na tetování se mohou, ale nemusí vytvořit stroupky. Neloupat a neškrábat! V druhém a třetím týdnu natírejte tetování už jen ráno a večer výživným pleťovým krémem (doporučujeme s vitamínem E), dokud nedojde k úplné regeneraci pokožky.
  5. První týden se vyvarujte koupání, sauny, slané vody a náročných sportovních aktivit. Po dobu 24 hodin po dokončení tetování nepožívejte alkoholické nápoje. Omezte jejich požívání i po dobu léčebného procesu. Hygienu dodržujte jen krátkým osprchováním a tetování namáčejte co nejméně. Vyvarujte se opalování (i v soláriu) alespoň na dobu 30 dnů. Raději ale i více, vnitřní zhojení narušené pokožky může trvat až několik měsíců.
  6. Vemte na vědomí, že působením času, UV zářením a stárnutím pokožky může dojít na tetování ke změnám. Starejte se proto o tetování pravidelným používáním pleťových krémů obsahujících vitamín E.
  7. PAMATUJTE! Opalování poškozuje Vaše tetování. Neopalujte ho, i po zahojení je nutno ho chránit opalovacím krémem se silným UV faktorem!

Permanentní make-up 

Permanentní make-up neboli mikropigmentace je metoda dlouhodobého líčení, při které se do povrchní vrstvy pokožky implementují barevné pigmenty. V přirozenosti tkví krása permanentního make-upu. Dobře udělaného permanentu si nevšimnete, pokud ano, není dobře proveden. Ve studiu provádíme permanentní make-up jen na vysoké úrovni díky použití barev, které splňují vysoké požadavky na bezpečnost v rámci ČR a EU, také tetovací strojek Dragonfly, který umožňuje přesné vpichy oproti běžným kosmetickým přístrojům.

Úkony permanentního make-upu

  • Obočí - permanentním make-upem se upravuje šířka, délka i barva obočí. Chybějící obočí je možné kompletně vykreslit vláskovou metodou.
  • Oční linky - permanentní make-up zvýrazňuje oči a definuje jejich tvar. Kontura očí dá vyniknout jejich kráse.
  • Rty - permanentní konturou, stínováním či barevnou výplní lze docílit plné rty, zlepšení tvaru, potlačení jejich asymetrie nebo doplnit ztrácející se retní červeň.

Celkový úkon většinou vyžaduje dvě sezení v rozmezí 28 dní. Výhoda tohoto postupu spočívá v tom, že zjistíme, jak pokožka reaguje na aplikovaný pigment a na základě toho můžeme při korekci změnit odstín, tvar, barvu ztmavit nebo zesvětlit.

Blednutí pigmentů

Přirozeným procesem rohovatěním kůže se barvivo z pleti postupně vytrácí. Tento proces se nazývá časová ztráta barev a trvá asi 3 - 5 let. Poté má klientka možnost volby - buď zákrok podstoupí znovu s přihlédnutím k novým trendům, s ohledem na přirozené stárnutí pokožky, měnící se proporce v obličeji apod. nebo od něj upustí bez jakýchkoliv následků.

Ceník

Obočí 3.000 Kč
Horní oční linky 1.700 Kč
Dolní oční linky 1.500 Kč
Oboje oční linky 3.000 Kč
Rty kontura 2.700 Kč
Rty kontura a výplň    4.000 Kč